Modna neutralność

Modna neutralność

Szary, podobnie jak biel, jest neutralnym kolorem, który wnosi do wnętrza równowagę i harmonię nadając mu schludny, stonowany charakter. Uniwersalne, ponadczasowe i dostępne w wielu odcieniach ? szarości od lat cieszą się ogromną popularnością.

Modna neutralność

Modne szarości

Choć szarość to barwa, która jest obecna w trendach wnętrzarskich od kilku ładnych sezonów, wciąż potrafi nas zaskoczyć. Dzięki bogactwu jej odcieni i możliwości łączenia z rozmaitymi dodatkami szarość przybiera coraz to nowe oblicza, które możemy podziwiać w naszych wnętrzach. Pomieszczenie, w którym przeważa kolor szary jest dobrym tłem zarówno dla dodatków w kolorach neutralnych ? takich jak biel lub czerń oraz bardziej wyrazistych, np. fuksja, turkus, fiolet, żółty lub czerwień.

Materiałem wprost stworzonym do duetu ze wszystkimi odcieniami szarości jest drewno. Ten wdzięczny surowiec ma wiele cech wspólnych z szarością: ponadczasowy charakter, bogactwo odcieni i mnogość możliwości zastosowania. Szarości dobrze komponują się zarówno z jasnym jak i ciemnym drewnem, nie należy jednak ich mieszać ze sobą, lepiej zdecydować się na jeden odcień. W jasnych przestrzeniach nawet niewielkie drewniane elementy wniosą do wnętrza wrażenie domowy charakter i przytulne ciepło.

Modna neutralność
Modna neutralność
Modna neutralność

Nastrojowe odcienie

Trudno jednoznacznie opisać szary kolor, bo zachowuje on niespotykaną
wśród innych barw prawdziwą neutralność. W jego otoczeniu odczuwamy spokój i ukojenie. Ze względu na swoją uniwersalność zarówno pod kątem wizualnym, jak i psychologicznym, wszystkie znane szarości idealnie sprawdzają się w roli dodatkowych kolorów uzupełniających. Wyglądają ponadto naprawdę elegancko i są niezwykle popularne we współczesnych aranżacjach. Szarości występują w odcieniach neutralnych, zimnych i ciepłych.