Systemy ociepleń

Systemy ociepleń
Systemy ociepleń

Przez ściany zewnętrzne budynków tracimy nawet 30 % energii wykorzystywanej do ogrzewania pomieszczeń.

Koszt traconej energii oraz inne korzyści uzasadniają stosowanie ociepleń ścian zewnętrznych budynków. Dzięki systemom ociepleń optotherm pomieszczenia są chronione przed niskimi temperaturami zimą i nadmiernymi upałami latem.

Stosowanie systemów optotherm przynosi wymierne korzyści fi – nansowe oraz podnosi komfort użytkowania pomieszczeń, a wybór systemu zależy od technologii wykonania budynku.

 

Niższe koszty ogrzewania za pomocą systemów ociepleń

Dzięki ograniczeniu strat ciepła przez ściany, do ogrzewanie pomieszczeń potrzebne jest mniej coraz droższej energii. To znacząco obniża koszt użytkowania pomieszczeń.

Optymalna temperatura pomieszczeń

Dzięki izolacji termicznej ścian, chłód zimą i upał latem nie przenika do budynku. Wpływa to znacząco na komfort osób przebywających w pomieszczeniach.

Lepsze samopoczucie mieszkańców

Izolacja wełną mineralną jest paroprzepuszczalna co umożliwia ?oddychanie? ścian budynku. Prawidłowy mikroklimat pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie osób znajdujących się wewnątrz.

Mniejszy hałas

System Optotherm skutecznie izoluje akustycznie ściany. Ograniczona to hałas docierający z zewnątrz i wpływa pozytywnie na komfort mieszkańców.

System ociepleń Optotherm posiada aprobaty:

eota[1]Europejska Aprobata Techniczna ETA – 17/0878

Europejska Aprobata Techniczna ETA – 15/0918