Dobór technologii zapraw renowacyjnych
Dobór odpowiedniego rodzaju zaprawy do prac renowacyjnych teoretycznie nie powinien nastręczać większych trudności. Do dzisiaj stosowane jest wapno, obecne w zabytkowych murach. Dostępne są też liczne nowe spoiwa jak, np. cement odkryty w XIX w. Niestety wiele lat doświaczeń pokazało, że oba typy materiałów wiążących mogą bezpośrednio przyczyniać się do powstawania zniszczeń w zabytkowych murach.
- Zaprawy do zabytkowych murów z cegły i kamienia
- Farby do elewacji zabytkowych
- Zaprawy tynkarskie do elewacji zabytkowych
-
Materiały renowacyjne, Materiały wiążące
Spoiwo cementowe z trassem – TrassZement
Optosan TrassZement jest fabrycznie przygotowaną suchą mieszanką w kolorze naturalnej starej bieli, wiążącą hydraulicznie, przeznaczoną do przygotowania zapraw budowlanych bezpośrednio na placu budowy, po dodaniu odpowiedniego kruszywa. Optosan TrassZement wyprodukowano z użyciem białego cementu portlandzkiego CEM 52,5 R zgodnego z PN-EN 197-1 oraz dodatku ok. 40% reńskiego trassu (naturalna pucolana).
SKU: n/a -
Materiały renowacyjne, Tynki i zaprawy renowacyjne murarskie
Zaprawa murarsko-tynkarska do zabytkowych murów – TrassMörtel
Wapienno-trassowa uniwersalna zaprawa o podwyższonej wytrzymałości: jako pierwsza szybciej wiążąca warstwa przy większych grubościach tynku, zaprawa do szpałdowania podłoża, zaprawa do układania kamieni naturalnych.
SKU: n/a -
Materiały renowacyjne, Zaprawy do fugowania
Zaprawa wapienno-trassowa – NSR
Wapienno-trassowa zaprawa do uzupełniania ubytków w cegle, kamieniu lub detalu sztukatorskim. Charakteryzuje się bardzo dobrą plastycznością, niskim skurczem, przyczepnością i łatwą obróbką z możliwościwą końcowego szlifowania lub gracowania zależnie od żądanej faktury.
SKU: n/a