Optolith i SSO

Optolith i SSO

Spółka Hufgard Optolith Bauprodukte wstąpiła do grona członków stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) – organizacji zrzeszającej 25 podmiotów – producentów systemów ETICS i materiałów uzupełniających oraz producentów materiałów termoizolacyjnych.

Jednym z głównych zadań stowarzyszenia jest dialog z wykonawcami i użytkownikami systemów ociepleń – uświadamianie zagrożeń wynikających ze stosowania materiałów nie objętych systemem aprobat oraz promowanie systemowego podejścia do wykonywania ociepleń. Ponadto w ramach współpracy członkowie mają za zadanie promowanie energooszczędności i upowszechnianie wiedzy z zakresu systemów ociepleń, dostosowanej do specyfiki i potrzeb danej grupy odbiorców: wykonawców, projektantów, inwestorów, urzędników i inspektorów nadzoru -ogółu społeczeństwa.

– Od dwudziestu lat rozwijamy w Polsce silną markę opartą na rzetelności i niezawodności naszych produktów. Systematycznie budujemy świadomość naszych klientów poprzez promowanie znaczenia prawidłowego doboru oraz stosowania materiałów elewacyjnych wysokiej jakości.- mówi Andrzej Grenda, prezes Hufgard Optolith.

Członkostwo daje m.in. możliwość uczestnictwa Optolith w roli eksperta, w pracach instytucji badawczych, instytucji zajmujących się jakością produktów i ich dopuszczaniem do obrotu oraz pełnienie funkcji doradczych dla organów administracji państwowej zajmujących się regulacjami w sektorze budownictwa.

­ – Liczymy na to, że wspólna praca w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń przyczyni się do dalszego podniesienia standardów rynkowych w zakresie systemów ociepleń oraz świadomości klientów na temat znaczenia energooszczędności. Dzięki temu będą wybierać niezawodne rozwiązania i profesjonalnych dostawców – dodaje Andrzej Grenda, prezes Hufgard Optolith.

Zainteresowanie współpracą w ramach SSO jest wyrazem dojrzałości środowiska skupionego wokół polskiej branży związanej z systemami ociepleń. Inwestorzy bowiem, coraz częściej doceniają zalety stosowania systemów ociepleń, między innymi z powodu energooszczędności. Prawidłowa instalacja kompletnego systemu ociepleń może przynieść nawet 40-procentowe oszczędności w kosztach ogrzewania budynku.

Hufgard Optolith Bauprodukte – producent wysokiej jakości farb, tynków i zapraw budowlanych, działa na polskim rynku od 1995 roku. W Europie tradycje firmy Optolith sięgają 1720 roku. Marka jest kojarzona z wysokimi kompetencjami w zakresie produkcji materiałów do zastosowania w budownictwie mieszkaniowym i specjalistycznym. Oferta firmy Hufgard Optolith to szeroki asortyment zapraw, tynków budowlanych, systemów dociepleń, klejów do glazury, farb i gruntów oraz wewnętrznych materiałów dekoracyjnych. Wszystkie materiały Optolith produkowane są w sposób ekologicznie bezpieczny. Produkty marki Optolith są bezpieczne dla zdrowia ich użytkowników oraz środowiska naturalnego.