DZIŚ MECZ !!

DZIŚ MECZ !!

Dzisiaj 28 lipca, Raków Częstochowa rozegra rewanżowy mecz II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA z FC Astana. Początek spotkania w stolicy Kazachstanu o godzinie 17:00 czasu polskiego.

Czwartkowy mecz odbędzie się na Astana Arenie. Stadion ten może pomieścić 30 000 widzów. Obiekt znajdujący się w stolicy Kazachstanu jest wyposażony w rozsuwany dach oraz system klimatyzacji.

Sprawa awansu do kolejnej rundy została praktycznie rozstrzygnięta w Częstochowie. Podopieczni Marka Papszuna przed własną publicznością wygrali efektownie 5:0 i przed rewanżem w Kazachstanie są w komfortowej sytuacji. FK Astana, która przez wielu była uznawana za faworyta dwumeczu, w pierwszym spotkaniu zaprezentowała się bardzo słabo, a wpływ na to z pewnością miały również duże perturbacje przy podróży do Polski.

Rewanżowy mecz, który odbędzie się na Astana Arena w Nur-Sułtan wydaje się być formalnością. Jesteśmy jednak przekonani, że piłkarze Rakowa potraktują go bardzo poważnie i będą chcieli wrócić do Polski z kolejną wygraną. Częstochowianie są w Nur-Sułtanie od wczoraj. Wylecieli z Katowic. Lot trwał ponad 6 godzin. Przed 19.00 polskiego czasu Raków zameldował się już w Kazachstanie. Przygotowania do całej wyprawy trwały od kilku tygodni.